Telefon +420 728 961 770 | +420 723 081 503

 
Narozena 20.9.2009
Chovatel Markéta Tichá, Trpišov
Majitel Dana Hávová
Chovná stanice Od Řeky Novohradky
Výška 61 cm
Váha 30 kg
  DKK 0/0 DLK 0/0
Thyroid vyšetřen - v normě
Plnochrupá  
Barva srsti červená pšenice
Štítná žláza vyšetřena - v normě
  chovná fena

 

 

Malá Cailin přišla do naší rodiny v listopadu roku 2009. Hned od začátku bylo patrné, že obě fenky k sobě rychle najdou cestu. Opravdu se tak stalo a Aischa s Cailin jsou nerozlučné parťačky, neexistuje mezi nimi nevraživost, nebo žárlení. Cailin si po prvních týdnech našeho společného života vysloužila díky svojí nesmírné zvědavosti přezdívku – dnes ji nikdo z rodiny neřekne jinak, než "Kelišová". Je to naše zlatíčko. Povahově neskutečně milá, přítulná, přitom poslušná a hodná. S cizími psy nemá nikdy problém, natož pak s lidmi. Jenom ta zvědavost! Všude musí být, všechno vidět, dělat všeho strčit ten svůj všetečný čumáček - prostě Keliška…

Je chápavá a učenlivá, stejně jako pracovitá, což znamená, že máme druhého záchranářského psa v naší smečce. Dne 21.9.2013 byla Cailin od Řeky Novohradky uznána chovnou fenou . Všechny naše fenky jsou členy rodiny, bydlí tu s námi v domě a jen nerady zůstávají samy. Což v našem případě ani není zapotřebí, jelikož mohu být neustále díky mému volnému zaměstnání doma.

Užíváme si každodenních dlouhých vycházek, Aischa a Bančí milují běhání u kola, Keliška zase letní cachtání v rybníku, který máme za chalupou. Společně denně provozují sport "Kdo koho chytí", Což znamená honění, lítáni, blbnutí po louce za domem, kde si opravdu užívají. Jestliže se však z předcházejících řádků zdálo, že mám doma tři rozdivočené nezbednice, opak je pravdou. Při jakémkoliv výletě mimo jejich "rajón" mají vytříbené chování - stávají se z nich kultivované, důstojné dámy. Přejití náměstí za pravého poledne plného lidí, povykujících dětí, psů a holubů zvládají až s rezervovaným klidem, na prověšeném vodítku. Prostě dámy každým coulem.

Tank by okolo mohl projet a ani by nehnuly brvou. Za jejich základní výchovu však také velmi děkuji chovatelkám. Ony daly štěňátkům silné a zdravé základy výchovy, na kterých lze stavět.

Příchodem ridgebacků do naší rodiny se nám úplně změnil pohled na svět. Nehoníme se za bohatstvím, penězi, za hmotnými statky, naše největší poklady už máme - Aischu, Cailin a Banshee. Dokud budou s námi, pokusíme se jim vytvořit takový život, aby měly všeho dostatek - lásky, péče, jídla i zábavy a práce.

Zkoušky

Datum Druh zkoušky Místo konání Rozhodčí
28. 11. 2010 RH - E Speciál sutiny Želiv Ing. Sedlák
22. 05. 2011 Canisterapeutické Zkoušky Jílové u Prahy Libuše Kotková
03. 06. 2011 ZOP - zkouška ovladatelnosti psa Pelhřimov Emil Peitz
03. 09. 2013 ZPU-1 zkouška pracovní upotřebitelnosti Pelhřimov Emil Peitz