Telefon +420 728 961 770 | +420 723 081 503

 

Fame & Joey

štěňata 2021 - vrh H

Krytí plánujeme zhruba na letošní březen, maximálně duben.

Matka

Fame Stříbrný vrch Křemešník, nar. 30.9.2018, výška 65 cm, váha 34 kg, pochází ze spojení Giacobbo Akono z Valdštejnských lip a  Banshee Stříbrný vrch Křemešník.

Zdraví Fame

HD A/A, ED 0/0, OCD neg., LVT neg., SA neg. Genetika: Hemophilia B neg., DM N/N, JME clear, D-Locus D/D, B-Locus B/B, nůžkový skus, plnochrupá, štítná žláza v pořádku, silné zdravé srdce, bez alergií, pšeničná barva bez bílých znaků, tmavé oko, černá maska.

Zk​oušky

Fame (podomácku Aiša) je silné kostry, má velmi dobré přední i zadní úhlení, perfektní pohyb vycházející z pánevních končetin a především krásnou hlavu se silnou spodní čelistí. Je pracovně vedená. Pracuje v záchranařině, výborná je v plošném hledání ztracených osob. Aktivně běhá coursing. Povahově je Aiša milá, vstřícná, ale jako každý správný ridgeback ostražitá k cizím lidem. Velmi dobře hlídá.

Datum Druh zkoušky Místo konání Rozhodčí
24.6.2020 ZOP (základní ovladatelnost psa) Pelhřimov Emil Peitz
12.9.2020 ZZO (základní ovladatelnost psa)  Jihlava Dana Havlová
7.6.2020 NW (nosework - UZ) Červená Řečice Klára Hlubocká
20.10.2020  NW (nosework - WZ) Červená Řečice Klára Hlubocká
20.10.2020 NW (nosework - NZ) Červená Řečice Klára Hlubocká

Otec

C.I.B MultiGrandCh MultiCh ClubCh ViceEW'19 CW NW Ridgeback's Hiari JOEY, nar. 7.3.2016, 68 cm, pochází ze spojení Shelridge Aussie Rebel a Ridgeback´s Hiari Chanya.

Zdraví Joeyho

HD A/A, ED 0/0, OCD neg., LVT neg., SA neg. Genetika: DM N/N,  Hemophilia B neg., JME N/n, D-Locus D/D, B-Locus B/B, nůžkový skus, plnochrupý, štítná žláza v pořádku, silné zdravé srdce, bez alergií, sytě pšeničná barva bez bílých znaků, oko přiměřené k barvě srsti, tmavá maska. Joey (podomácku Jerry) je vítěz mnoha klubových i mezinárodních výstav, pyšní se titulem C.I.B MultiGrandCh MultiCh ClubCh ViceEW'19 CW NW. Je to přiměřeně vysoký, ale statný pes s výbornou kostrou, krásnou samčí hlavou a s elegancí v pohybu. Má rád práci a zábavu jakéhokoliv druhu, nejen vystavuje, ale např.  i dobře stopuje. Co se povahy týká, je Jerry obrovský mazel, miláček širokého okolí, věčný rošťák s klučičími nápady. Se svou rodinou žije na Slovensku.

Záměrně jsem vybírala jedince nádherně exteriérové s jemně rozdílnou povahou, aby si ve výsledku štěňata zachovala pravou ridgeback povahu s velmi dobrým hlídáním a s oddaností ke svojí rodině. Zároveň jsem v rodokmenech hledala pracovní předky, Banshee - matka Aiši a i babička Aischa jsou pracovně vedené s mnoha zkouškami z výkonu. Též v Jerryho předcích se nachází psí pracovní šampion.  Pokud nám bude příroda nakloněna a vrh se uskuteční, očekáváme zdravá štěňátka s vrozenými geny pracovitosti a poslušnosti, pěkné tmavě pšeničné barvy s minimem bílých znaků, silné kostry a s dobrým hrudníkem. Přepychové hlavičky by byly už jen třešničkou na dortu :)

Více o Jeerym zde: http://www.ridgeback-joey.weblahko.sk