Telefon +420 728 961 770 | +420 723 081 503

 
Narozena 30.9.2018
Chovatel Dana Hávová, Letny, Pelhřimov
Majitel Dana Hávová
Chovná stanice Stříbrný vrch Křemešník
Výška 65 cm
Váha 35 kg
  DKK 0/0, DLK A/A, OCD free, LVT neg., SA neg.
  DM N/N
  HEMOBHILIA B-clear
  JME N/N
  D-locus D/D
Allergy negativní
Thyroid negativní
Plnochrupá nůžkový skus
Barva srsti červená pšenice, tmavá maska, tmavé oko, bez bílých znaků
  chovná fena

 

Zkoušky

Datum Druh zkoušky Místo konání Rozhodčí
24.6.2020 ZOP (základní ovladatelnost psa) Pelhřimov Emil Peitz
12.9.2020 ZZO (základní ovladatelnost psa)  Jihlava Dana Havlová
7.6.2020 NW (nosework - UZ) Červená Řečice Klára Hlubocká
20.10.2020  NW (nosework - WZ) Červená Řečice Klára Hlubocká
15.5.2021 ZPU - 1 (zkouška prac. upotřebitelnosti) Pelhřimov Emil Peitz
25.9.2021 NW (nosework - DZ) Červená Řečice Eva Čermáková
20.4.2022 NW (nosework NZ) Červená Řečice Marie Klůsová
27.4.2022 NW (nosework N1) Letny Klára Hlubocká
25.6.2022 NW (nosework U1) Letny Klára Hlubocká

Master of Nosework Z - Pracovní pes KCHRR roku 2019. 2020, 2021

 

Fame je dcera z druhého vrhu mojí feny Banshee. Výběr z pěti krasavic byl jednoznačný, Fame odmalička všem ukazovala, že její místo bude v naší rodině, nikde jinde.

Jméno Fame má však fenka pouze v průkazu původu. Doma jí oslovujeme "Aisha" na památku a hlavně na počest naší první zrzinky - její babičky. Akorát že této říkáme "malá Aiša" (i když malá už dávno není).

Aisha je fenka nádherné svalnaté postavy s překrásnou hlavou. Tu zdědila po "dědovi" Poma (Ökensandens Poma von Yesekani). Vůbec se celá "poskládala" ze svých předků - dlouhý formát těla po babičce, hlava po dědečkovi, výborný pohyb vycházející z pánevních končetin po mamce, barva srsti po otci... jedině povaha - ta je nevysledovatelná.

S Aishou jsem hezkých pár měsíců nemohla najít "společnou řeč". Od Aischy první a hlavně od Banshee jsem byla zvyklá, že holky od malička s chutí a rády pracovaly, záchranařinu milovaly (pětiměsíční Banshee tehdy bravurně vyhledávala a značila ukryté osoby). Oproti nim je Aisha méně vstřícná vůči mému úsilí vést psy pracovně. Sama si rozmyslí, kdy bude něco dělat a kdy si prostě dá pohov. Na druhé straně je zase pravda, že jakmile se do práce pustí, je precizní, přesná , rychlá a vždy dobře vyhodnotí situaci. Pravidelně trénujeme nosework (vyhledávání specifických pachů), záchranařinu pouze plošnou a sportovní kynologii. Jako zábavu si Aisha občas "střihne" coursing. Je rychlá jako vítr a nádherně se na ní dívá, když tryskem běží. Je samý sval a šlacha, žádný přebytečný tuk - nakonec není divu, denní pohyb u kola v hlubokých křemečnických lesích má výsledky.

Povahově je Aisha milá, kontaktní a veselá fenka, svou rodinu bezmezně a oddaně miluje. K cizím lidem je však velmi rezervovaná a odtažitá, není jednoduché získat si její náklonnost. Aisha je také náš největší hlídač - každý kolemjdoucí je ohlášen hlubokým výrazným štěkotem - ovšem stačí jediný povel "ticho" , hned se uklidní a znovu zalehá na sluníčko, kde se ráda vyhřívá s ostatními holkami.

Dne 7.6.2020 byla Aisha uznána chovnou fenou s výbornými výsledky. V bonitační kartě mě nejvíc potěšila poznámka paní komisařky - "velmi krásná hlava s výraznou silnou čelistí". Právě slabé čelisti jsou v posledních letech velkou bolestí bonitovaných fen, naše z tohoto "klání" vyšla naprosto skvěle.

S Aishou mám v plánu dále se věnovat především noseworku, už jsme spolu začaly skládat výkonnostní zkoušky, a sportovní kynologii. Pokud vše dobře půjde a matka příroda nám bude příznivě nakloněna, Aisha se ve správný čas stane pokračovatelkou našeho chovu.

Fame v letech 2019, 2020, 2021 a 2022 získala ocenění "Pracovní pes roku" v rámci soutěží Klubu chovatelů rhodeských ridgebacků.