Telefon +420 728 961 770 | +420 723 081 503

 
  22. 06. 2021

Tři a půl týdne

 

 

Štěňátka na Křemešníku mají tři a půl týdne, Máma Aisha ještě pětkrát denně kojí, ale už uličníčky učíme na misku. Je to ovšem boj. Čuchnou, líznou, odběhnou a pískají na mámu. Někdy se příkrm také podobá mléčné koupeli, protože dokrmujeme kozím mlékem. Na granulky a maso mají čas.

Včera jsme rozmontovali  porodní bednu a nainstalovali velký měkký pelíšek. Některá štěňátka se v něm zabydlela okamžitě, jiná zarputile nocují na podlaze. Však oni se naučí... Ven se zatím nechodí, ochladilo se a prší. Tak se tedy zkoumá prostředí odchovny, vše je nové - dosud byla možnost pohybu jen v bedně. Všichni si velký prostor náramně užívají, pár odvážlivců bylo už na chodbě a dva nejstatečnější dokráčeli do obýváku (zlatá a pejsek červené káro). Ovšem "doma" je doma.... :)

Všechny návštěvy - krom dvou - u nás už byly, štěňátka si prohlédly, pochovaly... a předběžně - ale opravdu velmi předběžně - se vybírá, nebo spíš si vyslechnu názory, které se komu líbi. Rozhodující slovo padne po hlavní kontrole vrhu v šestém týdnu věku.