Telefon +420 728 961 770 | +420 723 081 503

 
  04. 07. 2021

Na zahradě

 

 

Počasí přeje a tak pětitýdenní Křemešníčci mohou být celé dny venku na zahradě. Neruší je ani sekačky, ani okolo jednoucí auta, křik kouhouta od sousedů, procházející lidé.... těch věcí je spousta. Štěňátka jsou však nebojácná, neznámým věcem a zvukům jdou naproti - vše chtějí hned zkoumat. Do odchovny je volám na jídlo, v pohodě baští z misky, zatím pětkrát denně. Čtyřikrát mají granule rozmočené v mléku a jednou denně jim udělám "hlavní chod" z masa, trochu bezlepkových těstovin, mrkve, červené řepy, vše vydatně zalité kozím mlékem. Vůbec na kozí mléko jsou naučení, počítala jsem, že od narození dosud spolu s mamkou vypili úctyhodných 160 litrů! A to ještě není konec.

Aisha stále kojí, už tedy jen třikrát denně, ale mléka má celkem ještě dost. Je to starostlivá a obětavá máma, jakmile nemůže za štěňaty, kňučí a je celá nervozní.

Budoucí páníčci k nám jezdí na návštěvy, někdy se "dveře netrhnou". Ještě tři týdny a dočkají se.

14. července přijede pan doktor načipovat a naočkovat, potřetí odčervíme, pak bude následovat hlavní kontrola vrhu a pomalu začneme chystat výbavičky. Hrozně to všechno letí, ale už se docela těším (a starší holky také) na pravidelný výcvik ať už záchranářský, nebo nosework, či obyčejný "cvičák"...