Telefon +420 728 961 770 | +420 723 081 503

 
  29. 11. 2021

Podzim na Křemešníku

 

 

Po odchodu všech štěňátek do nových domovů nám začala opět práce. Každotýdenní pondělní a sobotní tréninky záchranařiny, občas sportovní kynologie a hlavně nosework. Kouzlu tomuto - spíš zábavě než sportu - jsme podlehly já i Banshee. Jelikož od mala Banshee disponuje výborným ostrým nosem (který velmi úspěšně používala při stopařině), není pro ní problém hledání ukrytých pachových vzorků. Za rok práce se může pyšnit šesti složenými zkouškami, stejně jako její dcera Aisha. Ta si sice rozmyslí, zda ten den bude pracovat či ne, ale pokud situaci vyhodnotí kladně, je v hledání nejen rychlá, ale i precizní. Mám z nich radost.

Po novém roce nám nastane další milá povinnost, a to najít pro Aishu a její druhý vrh krásného, zdravého, výstavně úspěšného a milého psa, abychom pokračovali v našich, dalo by se říci, "pečlivě vedených" odchovech. Jednu holčičku si tentokrát chci nechat jako pokračovatelku rodu a budeme, ostatně jako vždy, vybírat opravdu zodpovědně. Vůbec bych se nebránila za krycím psem vyjet do zahraničí, aby spojení bylo opravdu neotřelé a "top". Štěňátka druhého vrhu očekáváme po létě roku 2022.

Dnešní fotky jsou převážně z vrhu "H", páníčci si pejsky pochvalují, někde cvičí, jinde vystavují a máme i jednoho malého nadějného stopaře. Dále fotky ze složených zkoušek a pak krásné záběry od Klárky - tříletá Aisha, brzy devítiletá Banshee a Keliška, které táhne na třínáctý rok. Všechny jsou to naše veliké lásky :) a neuděláme nikdy nic, aniž bychom nemysleli především na ně....