Telefon +420 728 961 770 | +420 723 081 503

 
  14. 06. 2022

Velká změna

 

 

Nikdy v mojí dosavadní chovatelské práci nenastala situace, jako letos. Doslova pár týdnů před dohodnutým krytím mezi Aishou a Nashem ve Švédsku došlo k události, kdy jsem musela narychlo přehodnotit celý letní vrh. Nash ve Švédsku se velmi těžce zranil, při běhání v lese si vbodnul do hrudi klacek o délce 60 cm, který mu projel až k slabinám. Následovala operace, pejska se podařilo zachránit, ale rekonvalescence bude dlouhá a stále se zkoumá, jestli nejsou poraněny některé vnitřní orgány. O krytí tedy nemůže být ani řeč... mražené sperma, které mi pohotovně nabídla paní chovatelka Elena, já odmítám. Jsem pro přirozené krytí, když fena nezabřezne, příroda ví proč.

Musela znovu hledat. Již od začátku, ještě před Nashem, se mi líbil pejsek ze světoznámé chovatelské stanice Ndoki - Imano. Procházela jsem všechny možné "adepty", a neustále jsem se k němu  vracela. Imano žije v Rakousku u břehu Bodamského jezera. Je to mladý krásný pes s výbornou povahou. Nakonec mi to nedalo a oslovila jsem majitelky Claudii a Alexandru. Pár dnů trvalo, než si mě a naší chovku dámy  "prověřily", ale povedlo se!! V létě pojedeme do Rakouska... Imano vůbec není náhrada Nashe, je to pes, kterého jsem si vyhlédla dávno, ale pořád mi scházela  ta správná odvaha oslovit jeho majitelky. Nakonec vše asi dopadlo tak, jak mělo...Na spojení Imano a Aisha se velmi těším. Pokud nám bude příroda vlídně nakloněna, na podzim bude u nás veselo...

Náš letně-podzimní vrh by se měl uskutečnit takto: krytí pravděpodobně v polovině srpna, narození štěňátek začátkem listopadu s odběrem na vánoce 2022. Ze spojení Aisha+Imano očekáváme štěňátka se silnou kostrou, pěkným předhrudím a hlubokým hrudníkem, dlouhého rámce, červené pšeničné barvy a tmavou maskou. Z matčiny strany se můžeme těšit na vrozené vlohy pracovitosti a poslušnosti.

Zatím ještě přijímáme předběžné rezervace.

Odkaz na stránky  https://www.ndoki-imano-lennox.org/imano/

Dnes foto Imano