Telefon +420 728 961 770 | +420 723 081 503

 

Fame & Joey

štěňata 2021 - vrh H

Krytí plánujeme zhruba na letošní březen, maximálně duben.

Matka

Fame Stříbrný vrch Křemešník, nar. 30.9.2018, výška 65 cm, váha 34 kg, pochází ze spojení Giacobbo Akono z Valdštejnských lip a  Banshee Stříbrný vrch Křemešník.

Zdraví Fame

HD A/A, ED 0/0, OCD neg., LVT neg., SA neg. Genetika: Hemophilia B neg., DM N/N, JME clear, D-Locus D/D, B-Locus B/B, nůžkový skus, plnochrupá, štítná žláza v pořádku, silné zdravé srdce, bez alergií, pšeničná barva bez bílých znaků, tmavé oko, černá maska.

Zk​oušky

Fame (podomácku Aiša) je silné kostry, má velmi dobré přední i zadní úhlení, perfektní pohyb vycházející z pánevních končetin a především krásnou hlavu se silnou spodní čelistí. Je pracovně vedená. Pracuje v záchranařině, výborná je v plošném hledání ztracených osob. Aktivně běhá coursing. Povahově je Aiša milá, vstřícná, ale jako každý správný ridgeback ostražitá k cizím lidem. Velmi dobře hlídá.

Datum Druh zkoušky Místo konání Rozhodčí
24.6.2020 ZOP (základní ovladatelnost psa) Pelhřimov Emil Peitz
12.9.2020 ZZO (základní ovladatelnost psa)  Jihlava Dana Havlová
7.6.2020 NW (nosework - UZ) Červená Řečice Klára Hlubocká
20.10.2020  NW (nosework - WZ) Červená Řečice Klára Hlubocká
20.10.2020 NW (nosework - NZ) Červená Řečice Klára Hlubocká

Otec

C.I.B MultiGrandCh MultiCh ClubCh ViceEW'19 CW NW Ridgeback's Hiari JOEY, nar. 7.3.2016, 68 cm, pochází ze spojení Shelridge Aussie Rebel a Ridgeback´s Hiari Chanya.

Zdraví Joeyho

HD A/A, ED 0/0, OCD neg., LVT neg., SA neg. Genetika: DM N/N,  Hemophilia B neg., JME N/n, D-Locus D/D, B-Locus B/B, nůžkový skus, plnochrupý, štítná žláza v pořádku, silné zdravé srdce, bez alergií, sytě pšeničná barva bez bílých znaků, oko přiměřené k barvě srsti, tmavá maska. Joey (podomácku Jerry) je vítěz mnoha klubových i mezinárodních výstav, pyšní se titulem C.I.B MultiGrandCh MultiCh ClubCh ViceEW'19 CW NW. Je to přiměřeně vysoký, ale statný pes s výbornou kostrou, krásnou samčí hlavou a s elegancí v pohybu. Má rád práci a zábavu jakéhokoliv druhu, nejen vystavuje, ale např.  i dobře stopuje. Co se povahy týká, je Jerry obrovský mazel, miláček širokého okolí, věčný rošťák s klučičími nápady. Se svou rodinou žije na Slovensku.

Záměrně jsem vybírala jedince nádherně exteriérové s jemně rozdílnou povahou, aby si ve výsledku štěňata zachovala pravou ridgeback povahu s velmi dobrým hlídáním a s oddaností ke svojí rodině. Zároveň jsem v rodokmenech hledala pracovní předky, Banshee - matka Aiši a i babička Aischa jsou pracovně vedené s mnoha zkouškami z výkonu. Též v Jerryho předcích se nachází psí pracovní šampion.  Pokud nám bude příroda nakloněna a vrh se uskuteční, očekáváme zdravá štěňátka s vrozenými geny pracovitosti a poslušnosti, pěkné tmavě pšeničné barvy s minimem bílých znaků, silné kostry a s dobrým hrudníkem. Přepychové hlavičky by byly už jen třešničkou na dortu :)

Více o Jeerym zde: http://www.ridgeback-joey.weblahko.sk

 

 

Štěňata vrh "H" se narodila dne 28. května 2021.

V noci z 28. na 29. května se Aishe a Jerrymu narodilo dvanáct krásných  zdravých štěňátek, sedm pejsků a pět fenek. Porod proběhl rychle, bez komplikací, Aisha si se vším poradila bravurně - sama ošetřila čerstvě narozená štěňátka a ihned vydatně kojila. Vůbec celou březost byla aktivní, do padesátého dne vyžadovala pohyb u kola (třebaže pomalý), měla malé bříško a po kojení se rychle vracela do kondice.
Štěňátka jsem od třetího týdne dokrmovala kozím mlékem, přece jen jich bylo na mámu hodně. Později s chutí baštili granule, stále kozí mléko - až do odchodu, ochutnali maso s přílohou, zeleninu, tvaroh, přírodní sýry.. Chutnalo jim vše.  Co se týká povah, bylo možno vysledovat nebojácnost, rychlost, aktivitu, na druhé straně obrovskou přítulnost a chuť se stále mazlit, nechat se hladit... Prostě se povedli.
Podle poslední kontroly vrhu krom štěňátek bez ridge (čtyři) byl vrh bez DS, bez bílé barvy, správný skus, správný ridge. Dva pejsci měli malý zálomek. Z nových domovů chodí samé dobré zprávy, štěňátka si rychle zvykla a nikde není žádný problém.